Sinine leht illustratsioon Roosa leht illustratsioon Hall leht illustratsioon
Sinine leht illustratsioon

Autoorienteerumine

Rae Noortekeskus koostöös Seiklusministeeriumiga korraldab ka sel aastal kontaktivaba autoseikluse Rae vallas, mis leiab aset 18. veebruaril! Seekord toimub sõit fotojahina ja kaardi asemel on 40 fotot sisaldav fotoleht!

Seikluse starti pääseb 50 kiiremat registreerunud ja osalustasu tasunud tiimi. Seiklus avaneb laupäeval 18. veebruaril kell 10.00 ja rada on avatud kuni kella 16.00-ni. Kella 10-st saavad osalejad registreerimisel kasutatud e-mailile fotolehe lingi ja siis võib ka kohe rajale minna. Iga tiimi jaoks on olemas ka paberil fotode leht A3 formaadis ja seda saab alates kella 10-st aadressilt Krati Tee 2, Rae Vald(Spot of Tallinna III korrus- noortekeskuse uks). Fotolehti saab noortekeskusest kuni kella 14.00-ni.

Kui sa oled valmis seiklema, siis vajuta äpis start ja aeg läheb käima! Seiklusrada kulgeb Rae valla teedel ja punkte on rajal 40. Punktide läbimise järjekord on vaba ja kõigi punktide väärtus on 5 punkti. Leides fotol kujutatud koha tuleb kohapeal leida vastust äpis esitatud küsimusele.

Seikluse stardi- ja finishi koha võib iga tiim ise valida. Tiimi peale oleks vaja ühte täisakuga nutitelefoni. Sobib nii Android telefon kui ka iPhone.

Fotolehti on 1 see on A3 formaadis.

Seikluse kontrollaeg on 4 tundi, millest kaks tundi on normaalaeg ja sellele järgneb kaks 1-tunnist lisaaega. Esimese lisaaja kasutamine võtab tiimi skoorist maha 1 punkti iga kahe minuti tagant. Teise lisaaja kasutamine võtab tiimi skoorist maha 1 punkti iga minuti tagant. Seikluse pingerida on sümboolne ja esikolmikule auhindu ei jagata. Auhinnad loositakse välja kõigi osalejate vahel!

Punkte saad fikseerida punktist 50 meetri raadiuses ja selleks peaks olema sisselülitatud telefoni GPS. Seikluse saad lõpetada endale sobivas kohas. Lõpetamiseks vali Finish ja vali F.

Liikluseeskirjade järgmine on kohustuslik. Kiirusepiirangud on vastavalt märkidele. Iga fikseeritud kiiruseületus annab tiimile -5 punkti. Rikkumine läheb arvesse kui see kestab kauem kui 10 sekundit. Kiirusetolerantsiks on lubatud +5 ehk 50 alas 55, 70 alas 75, 90 alas 95. Maksimaalne kiirus 90 on ka Tartu maantee 100 ja 110 alades. Murul, põllul, haljasaladel ja keelumärgi alt läbisõit on keelatud! Iga tuvastatud rikkumine võtab taas tiimi skoorist maha 5 punkti.

Lisaülesandena võib tiim seikluse käigus teha ka 5 ägedat pilti, mis tuleb laadida seikluse lõpuks ürituse Facebooki lehele koos tiimi nimega või saata seikluse lõpuks korraldaja e-mailile: Joonas@seiklusministeerium.ee. Iga pilt annab 10 punkti ja kokku saab teenida juurde 50 punkti. Korraldajale saadetud pilte võidakse kasutada Rae Noortekeskusega seotud väljaannetes ning Rae Noortekeskuse kodulehel või Facebookis.

Registreerimise ja osalustasu info leiad SIIT.