Sinine leht illustratsioon Roosa leht illustratsioon Hall leht illustratsioon
Sinine leht illustratsioon

Podcasti töötuba

  • Podcasti ABC – minu päris oma podcast! On projekt, mille eesmärk on tutvustada noortele podcasti maailma ning näidata, kui lihtne on teha podcasti.
  • Koolitajateks on See olen Mina?! podcasti saatejuhid Grete ja Marit, kelle eesmärk on rääkida päris inimeste vaimse tervise lugusid ning näidata, et vaimne tervise mured eksisteerivad! Grete on ka ise juhtinud mitmeid podcaste, olnud külaline ja kaasamõtleja. Noorte maastikul on ta endale leidnud juba 8 aastat tegevust ning näeb, et noorte koolitamine endale tugevatel teemadel on just tema tegevusala! Marit on igapäevaselt cool õpetaja Peedult, kuid podcasti maailmas väga sees. Kuigi on See olen mina?! tema esimene podcasti kogemus siis kuulajana on ta nendest osa saanud mitmeid aastaid. Marit leiab, et podcastid on lahe võimalus just noortele ning loodab, et meie projekt aitab noortel see idee ülesse korjata ja tegutsema asuda!
  • Projekti jooksul leiab aset kaks füüsilisel kujul kohtumist Peetri Noortekeskuses ja kaks kohtumist veebis. I kohtumisel räägime sellest, kuidas podcasti teha, mida selleks vaja läheb, millest see koosneb, mis on avaliku esinemise põhitõed ja mis on hea skript. Arutleme, teeme rühmatöid ning kuulame koolitajate kogemusi podcastidega. Samuti jagame kätte ka koduse ülesande ning lepime kokku veebikohtumise. II kohtumisel hakkame salvestama planeeritud episoode ning monteerima. Lisaks räägime ka heast turundusest ning kuidas oma podcast nähtavaks teha.
  • Detsembris toimub 20-le noorele ( 10 Rae vallast ja 10 Elva vallast) Rõngu rahvamajas ööbimisega kohtumine, mille eesmärgiks on lõimida kahe valla noori ning inspireerida neid veel rohkem podcasti maailmas. Meile tuleb külaline, käime väljasõidul ja naudime head seltskonda! Kogu projekt on noortele tasuta ning saanud rahastust Noorte Heaks projektikonkursilt.
Registreeri end oma piirkonna noorsootöötaja juures (Vaidas, Jüris, Lagedil, Peetris, Järvekülas)!
Rohkem infot: marii.rein@raenoortekeskus.ee +372 5558 1478